Haber

Atatürk’ün ölüm yıl dönümünde Kırşehir’de hayat durdu

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 85. yıl dönümünde Kırşehir’de hayat 5 dakika süreyle durdu.

Kırşehir’de Mustafa Kemal Atatürk’ün hayatını kaybettiği saatte minibüs duraklarında ve trafikte hayat durdu. Sirenlerin çalmasıyla toplu taşıma araçlarındaki vatandaşlar ayağa kalktı. AK Parti İl Müdürlüğü, Atatürk’ün en sevdiği çiçeğin yer aldığı kısa film çekti. Atatürk’ün ölümünün 85. yıl dönümü nedeniyle Kırşehir’de anma etkinlikleri düzenlendi. Saat 09.05’te kentteki minibüs duraklarında trafik durduruldu ve bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu. Ayrıca AK Parti İl Müdürlüğü, Atatürk’ün en sevdiği çiçeğin yer aldığı kısa film çekerek anma etkinliklerine katkı sağladı. Bu sinemada Atatürk’ün hayatını ve mücadelesini anlatan önemli anlar çiçeklerin güzelliği ve Atatürk’e duyulan saygıyla dile getirildi.

Kent protokolü Atatürk’e saygı duruşunda bulunmak için Cacabey Meydanı’nda toplandı. Bir dakikalık saygı duruşunun ardından meydandaki Türk bayrakları yarıya indirildi. – KIRŞEHİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu