Yaşam

Başkan Yılmazlar 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlama Törenine Katıldı

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kapsamında düzenlenen programlara katıldı. Önder Yılmazlar, “Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün eser mirasıyla, geçmişin ışığında geleceğe doğru yürüyoruz. “Şehitlerimizi minnetle, gazilerimizi saygıyla anıyor, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 100. yılını coşkuyla kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.” söz konusu.

Beydağ’da Heyecanlı Kutlama Töreni

Beydağ, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını ve Cumhuriyetin kuruluşunun 100. yılını coşkuyla kutladı. Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Cumhuriyetin 100. yıl etkinlikleri kapsamında Atatürk Anıtı’nda tören düzenlendi. Törene Beydağlılar yoğun ilgi gösterdi.

Beydağ Belediye Başkanı Feridun Yılmazlar, Cumhuriyetin birçok zorluğa rağmen kurulduğunu belirterek, Türkiye Cumhuriyeti’nde yaşayan tüm vatandaşların Cumhuriyet’e ve onun kazanımlarına sahip çıkması gerektiğini vurguladı.

“Cumhuriyetimize sahip çıkmakla, değerlerine sahip çıkmakla yükümlüyüz.”

Başkan Yılmazlar, “Ulu Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi ‘Büyük Türk milletinin bir ferdi olarak bu kutlu güne kavuşmanın en derin sevinç ve heyecanı içerisindeyiz. Bu bayram, bu heyecan bizimdir. Türkiye Cumhuriyeti Başkomutan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurulan 100. Yılımız Kutlu Olsun.Acılar ve mücadelelerle atılan Cumhuriyetimizin temelleri atılmıştır.Vatandaşlar olarak Cumhuriyetimize sahip çıkmak ve değerlerine sahip çıkmakla yükümlüyüz. Geleceğe güçlü adımlarla ilerlemek ve medeniyet seviyemizi yükseltmek için kararlılıkla çalışmalıyız. Bugün Cumhuriyetimizin kurucu önderi Atatürk’ü anıyoruz. “Kahraman silah arkadaşlarımı ve şehitlerimizi şükranla anıyorum. Vatanımız için mücadele ediyor, tüm vatandaşlarımızın 29 Ekim Cumhuriyet Bayramını canı gönülden kutluyorum.” dedi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

bayramichaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu