Haber

Mainz 05 Futbolcusu Anwar El Ghazi, Filistin’i Desteklemek İçin Görüşlerinin Yanında

Almanya 1. Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Mainz 05’te forma giyen ve Filistin’e destek veren sosyal medya paylaşımı nedeniyle kadrodan çıkarıldıktan sonra affedilen Anwar El Ghazi, görüşlerinin arkasında durduğunu açıkladı.

Mainz 05 Kulübü, kadrodan çıkarılmasının ardından hafta içinde yaptığı açıklamada, görevinden pişman olduğu ve kulüpte oluşan olumsuz atmosferden üzüntü duyduğu için Enwar El Ghazi’nin affedildiğini, idmanlara ve kadroya döneceğini ifade etti. yakında.

Bunun üzerine El Ghazi, sosyal medya hesabından konuyla ilgili bir açıklama yaparak, “Tartışmayı önlemek adına 27 Eylül 2023 tarihinde yaptığım açıklamalar, sosyal medyada sorumluluğunu üstlendiğim son ve değişmez görüşlerdir ve Mainz 05’e ilettim. İlk yazdığım fikirlerle aynı noktadayım. Savaş konusunda da aynı noktadayım ve “Şiddete, masum sivillerin öldürülmesine, ırkçılığın her türlüsüne, İslamofobiye, Yahudi düşmanlığına karşıyım” Güney Afrika’da ayrımcılık, işgal ve baskı var.” dedi.

Kadrodan ihraç edilmesine yol açan açıklamalardan pişmanlık duymadığını vurgulayan El Ghazi, “Dün olduğu gibi, bugün ve yarın da son nefesime kadar zulme karşı insanlığı savunmaya devam edeceğim. her devlete karşı özel sorumluluk vardır. Bireyler veya devletler uluslararası hukuka olan güveni sarsabilir.” “Eylem yapılamaz. Adaleti savunmaya devam edeceğim.” değerlendirmesini yaptı.

El Gazi, 27 Eylül’deki paylaşımında İsrail ile Filistin arasındaki güç dengesizliğine değinerek, “Nehirden denize kadar Filistin özgür olacak” dedi. Sözlerini kullandı ve bir süre sonra paylaşımını sildi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu