Haber

Ahmet Nur Çebi’den adaylık kararı: Beşiktaş o maçı kazanırsa aday olacak

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi’nin aday olup olmayacağı henüz bilinmiyor. Açıkçası Önder Çebi de bu konuda kararsız. Tribünlerden gelen tepkilere kayıtsız kalmıyor, kongre karar alsa bile bu dönemi güven krizini aşmak için fırsat olarak görüyor.

Spor performansının belirleyicisi

Çebi’ye yakın kişiler, Cumhurbaşkanı’nın 4 saat sürecek kurul toplantısında detaylı olarak ele aldığı adaylık kararını ailesiyle görüşeceğini ve buna göre görüşünü netleştireceğini söylüyor. Ancak Çebi’nin kararını asıl etkileyecek süreç sportif performansıdır.

9 Aralık’ta oynanacak F.Bahçe derbisine tam 8 maç kaldı. Bu dönemde Beşiktaş’ta da idari ve mali kongre düzenlenecek. Şu anda cumhurbaşkanı adayı olmayı planlayan Tevfik Yamantürk, aday olması durumunda Çebi’ye meydan okumayı düşünmüyor. Aynı şekilde Emre Kocadağ da Çebi aday olmazsa seçime girecek, yoksa o da yok. Çebi bu süreçte sportif performansa bakacak.

F.Bahçe derbisi kritik

Akşam’daki habere göre; Özellikle F.Bahçe derbisi bu anlamda kritik bir değer taşıyor. İşler yolunda giderse, tribünlerdeki ateş söner ve Fenerbahce kazanırsa Ahmet Işık Çebi yeniden aday olacak. Aksi halde kenara çekilme ihtimaliniz artacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu