Haber

BEDENSEL ENGELLİLERİN AKÜLÜ ARAÇ KEYFİ

Fransa’nın başkenti Paris’te yaşayan hayırseverlerin desteğiyle TRABZON’da 110 bedensel engelli kişi akülü araç ve tekerlekli sandalyelerini satın aldı. Fransa’nın başkenti Paris’te faaliyet gösteren ‘Paris61’ derneğinin bağışladığı akülü engelli aracı ve tekerlekli sandalyelerin Trabzon’da fiziki rahatsızlığı olan vatandaşlara teslimi için tören düzenlendi. Hamamizade İhsan Beyefendi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törene Trabzon Büyükşehir Belediyesi Murat Zorluoğlu, Büyükşehir Belediye Meclisi Başkan Yardımcısı Atilla Ataman, AK Parti İl Başkanı Sezgin Mumcu ve Paris61 Dernek Başkanı Avni Lider katıldı.

Özel gereksinimli bireyler adına törende konuşan Nedim Reis, 2020 yılında iş kazası geçirdiğini söyleyerek engelli bireylere teşekkür etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, önümüzdeki günlerde Almanya’dan 100 adet akülü engelli aracının gönderilerek ihtiyaç sahibi engelli vatandaşlara teslim edileceğini söyledi. ‘Paris61’ Derneği’nin lideri Avni Lider de ‘Ben ve yönetimdeki arkadaşlarım bu hizmeti size getirebildiğimiz için çok duygulandık’ dedi. Törenin ardından bedensel engelli vatandaşlara akülü araçlar teslim edildi. Araç ihtiyacı olan engelli vatandaşlar, akülü araçlarına ve tekerlekli sandalyelerine kavuşmanın sevincini yaşadı.

haber-kofcaz.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu