Haber

Ceylan, “Karabüklü sanayiciye Filyos Limanı’nı istediğimiz gibi kullandırmalıyız” dedi.

AK Parti Genel Merkez Dış İlişkilerden Sorumlu Başkan Yardımcısı Mehmet Ceylan, stratejik değere sahip Filyos Limanı’na Karabüklü sanayicilerin de dahil olması gerektiğini belirtti.

AK Parti Genel Merkez Dışişleri Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ceylan, Karabük TSO Lideri Fatih Haç’ı ziyaret etti.

Ceylan’a nazik ziyareti için teşekkür eden TSO Lideri Fatih Cross, çalışmaları hakkında bilgi vererek, “Göreve geldikten sonra 3 Nisan Sanayi Bayramı olacağı yönünde beklentiler ve farkındalıklar vardı. Bu dikkatimi çekti. bu konu biraz.”

Filyos Limanı’na Karabüklü sanayici bulmak için girişimlerde bulunduklarını da belirten Cross, “Bunu kendimiz için değil, ülkemizin daha fazla ihracat yapması ve ekonomimizi geliştirmesi için istiyoruz” dedi.

Ceylan, İSO’nun tüm çalışmalarına destek vermek için ellerinden geleni yapacaklarını da ifade etti.

3 Nisan’ın Türkiye’de Sanayi Bayramı olarak kutlanmasının çok önemli olduğunu ifade eden Ceylan, “Bu vesileyle sizi tebrik ediyorum. Kabul edilirse çok yerinde olur. Çünkü Türkiye’nin ilk ağır sanayisi Karabük’te kurulmuştur. Karabük’ün ve KARDEMİR’in kuruluş yıl dönümünü kentte kutluyoruz ama Türkiye genelinde kutlanıyor olması çok değerli.”

“Karabüklü sanayiciye Filyos Limanı’nı kullandırmalıyız”

Filyos Limanı ile ilgili değerlendirmelerde bulunan Ceylan, “Bölgede liman için yıllardır çok emek verdik. Çok şükür Filyos Limanı yıllar sonra yapıldı. Bizim limana ihtiyacımız var ve onu da aktif kullanmamız gerekiyor. Filyos Liman hükümetimizin Türkiye çapında hayata geçirdiği en büyük limanlardan biri olduğunu anlatan Karabük’te bu konu limanın kullanılmasına engel olmamalı. Ben çok iyi biliyorum ki hem KARDEMİR’in hem de haddehanelerin limana ihtiyacı var. Burası bizim için avantaj olacak. Bu nedenle Filyos Limanı’nı yıllardır istediğimiz gibi Karabük sanayicisinin hizmetine sunmamız gerekiyor” dedi. – KARABÜK

hendek-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu