Haber

İddia: Kemal Kılıçdaroğlu ve Meral Akşener Anlaştı, Kılıçdaroğlu Cumhurbaşkanlığı Adayı Olacak

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve ÂLÂ Partisi Genel Başkanı Meral Akşener, bugünkü toplantıda adaylık konusunu görüştü. Teze göre; İki lider, Kılıçdaroğlu’nun cumhurbaşkanı adaylığı konusunda anlaşmaya vardı. Geçtiğimiz günlerde bir açıklama yapan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Kemal Kılıçdaroğlu’nu desteklediğini ve masaya gelen adaylardan biri olduğunu belirtmişti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile DÜZGÜN Partisi Genel Başkanı Meral Akşener bugün bir araya geldi. Görüşme Akşener’in evinde gerçekleşti.

Kılıçdaroğlu-Akşener görüşmesinin CHP Merkez Yürütme Kurulu toplantısından önce gerçekleşmesi dikkat çekti.

Görüşmede Saadet Partisi konutunda 2 Mart’ta gerçekleştirilecek olan Millet İttifakı toplantısı hakkında değerlendirmelerde bulunulduğu öğrenildi. İki liderin görüşmesi yaklaşık 2 saat sürdü.

tv100’de yer alan habere göre; Görüşmede iki lider Kılıçdaroğlu’nun adaylığı konusunda anlaştı.

Detaylar burada:

Kemal Kılıçdaroğlu’nun ‘İyi Parti’ adaylığı konusunda soru işaretleri olduğunu biliyoruz. Ancak bu noktada Akşener’in Kılıçdaroğlu’nun adaylığı hakkında tek kelime etmediğini söyleyebiliriz.

Bugün İYİ Parti’de toplantının ardından toplantı olduğunu biliyoruz. Şu anda Meral Akşener yetkili meclislerde toplantı halinde.

Tabii şu sıralar YETER Parti’de Kılıçdaroğlu – Akşener görüşmesi konuşuluyor diyebiliriz.’

ihsangazihaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu