Haber

İsrail’in hava saldırılarının ardından Filistin’den BM’ye 3 mektup

Resmi Filistin haber ajansına göre, Filistin’in BM Daimi Temsilcisi Büyükelçi Riyad Mansur, BM Genel Sekreteri Antonio Guterresiçin, Mayıs ayı Güvenlik Konseyi Başkanı Pascale Christine Baeriswylve BM Genel Konseyi Başkanı Ben Csaba Köribir mektup gönderdi

Haberlerde, Mansur’un mektuplarında, İsrail’in Batı Şeria ve Gazze‘de Filistin halkına yönelik saldırılarını tırmandırdığını anlattığı kaydedildi.

Mansur, İsrail’in eylemlerinin “savaş suçu” olduğunun vurgulandığı mektuplarda, sorumluların uluslararası toplum tarafından hesap vermesi gerektiğini vurguladı. Mevcut yasadışı duruma.

Mansur, Salı sabahı, İsrail’in Batı Şeria’daki yasadışı ‘öldürücü’ operasyonlarından birkaç saat sonra Gazze’de birçok noktaya hava saldırısıdüzene dikkat çekti.

Hava operasyonları sonucunda 4’ü çocuk 4’ü kadın 15 Filistinli’nin şehit olduğunu belirten Mansur, yaralanan 22 kişiden 3’ünün çocuk, 7’sinin kadın olduğunu hatırlattı.

Mansur şu açıklamaları yaptı:

“İsrail, düzensiz bir şekilde, bu saldırılarla Filistinlileri kasten öldürmeyi planladı. İşgal altındaki Filistin topraklarında uluslararası hukuku ve insan haklarını hiçe sayan bu suçların ve ihlallerin faillerinin derhal hesap vermesini istiyoruz. İsrail’in cezasızlığa, öldürmeye, öldürmeye bağımlılığına son verilmesi” , yıkım, sömürü ve ilhak.” şimdi verme zamanı

İsrail’in Gazze’ye düzenlediği saldırıda 15 kişi öldü

İsrail’in Gazze Şeridi’nde düzenlediği hava durumu saldırılarındaAralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 15 kişi öldü, 22 kişi de yaralandı.

Öte yandan İsrail güçlerinin Batı Şeria’daki Nablus kentine düzenlediği baskında 15 Filistinli yaralandı.

civrilhaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu