Haber

Mardin’de ‘SIHHAT’ projesi

Şehmus EDİS (MARDİN İGFA)
AK Parti Mardin İl Müdürlüğü sağlık alanında farkındalık yaratacak bir projeye imza attı. AK Parti Mardin İl Başkanı Vahap Alma, konuya ilişkin yaptığı açıklamalarda, “Kısa adı SIHHAT olan ‘Geçici Koruma Altındaki Suriyelilerin Sağlık Durumlarının ve Türkiye Cumhuriyeti Tarafından Sunulan İlgili Hizmetlerin İyileştirilmesi’ projesi kapsamında” Bu sağlık hizmetinden hem Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları hem de yabancı uyruklu kişiler yararlanabilecektir.”

SIHHAT’ın uluslararası finans kuruluşları ve Sağlık Bakanlığı’nın ortak onayıyla yürütülen bir proje olduğunu ifade eden Alma, şöyle konuştu: “Finans kuruluşlarıyla temasa geçtikten sonra projeyi Sağlık Bakanlığı’na sunduk. Bakanlık da onayladıktan sonra imzaladı. Projeyle ilgili kısa bir araştırma. Projenin en keyifli tarafı olmasına rağmen tam donanımlı sağlık hizmeti verecek kuruluşların bulunması.” “Devletimizin bütçesinden tek bir lira bile kesinti yapılmayacaktır” dedi.

İl Başkanı Alma “Türkiye Cumhuriyeti Tarafından Sunulan Geçici Savunma Altındaki Suriyelilerin Sağlık Durumlarının İyileştirilmesi ve İlgili Hizmetler Projesi SİFA hibe projesi kapsamında ilk olarak Artuklu ve Midyat İlçeleri ile Midyat ilçelerinin yapımı için ihale yapılacak. dev binalar başlayacak. İhaleleri de inşallah 17.11.2023 tarihinde yapılacak. “AK Parti Mardin İl Müdürlüğümüzün girişimleri sonucu ilçelerimizde faaliyete geçecek olan bu sağlık kuruluşlarının hizmet alanları geniştir. Hizmet alanları ve sağlık alanında büyük rahatlama sağlayacak” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu