Haber

Osmaniye Valisi Yılmaz, Deprem Sonrası Kentteki Durumu Açıkladı

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, kentteki son durum hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.

Devletin tüm kurum ve kuruluşlarının ilk günden itibaren vatandaşların barınması konusunda çok önemli bir çalışma içerisine girdiğini kaydeden Vali Yılmaz, “Bu anlamda vatandaşlarımız öncelikle çadır kentlerde, daha sonra ise çadır kentlerde barınacak. Konteyner şehirler yapılacak ve inşallah vatandaşlarımız kalıcı konutlara geçene kadar konteyner şehirlerde yaşamlarına devam edecekler. Çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor” dedi.

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, yapılacak çalışmalar hakkında basına bilgi verdi. Vali Yılmaz, Osmaniye’nin de depremden etkilendiğini belirterek, “Bu depremde çok bina yıkıldı. Topladığımızda 687 binanın yıkılmış olduğunu gördük. Hemen yıkılmak üzere 488 bina belirledik. Yıktık, yıktık. Enkazları kaldırdık, yıkılanlardan en azını çıkardık. 10 bin civarında ağır hasarlı binalarımız var. Onların ihalesini yaptık, sözleşmesini imzaladık. Onlara 90 gün verdik. İnşallah 3 ayda şehrimizi bu görüntüden kurtarmak istiyoruz” dedi.

Devlet olarak bu süreçten vicdanımız rahat çıktığını söyleyen Vali Erdinç Yılmaz, “Devletimiz bu süreçte gerçekten çok emek verdi. Allah’ın izniyle ayağa kalkıyoruz, bir yapı inşa ediyoruz. Cevdetiye’nin tepesinde bin konut.Altyapısını da bunun için yapıyoruz.Avrupa Birliği ile çalışan bir firma.Avrupa Birliği’nden hibe şeklinde alıyor.Çelik yapı üzerine yapılacak.Biz gelince tamamlayın merkezde alışveriş merkezi oluşturacağız.Ayrıca tabi ki 11 bin 600 konutluk kalıcı konutlarımızın inşaatına da başladık.Hızla devam ediyor.Birçok binanın pürüzleri bitmek üzere.Hızla devam ediyor. ,” dedi – OSMANİYE

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu