Haber

Bir şehir, iki miting… AK Parti ile Güzel Parti’nin Erzurum’daki farkı!

  • HABER7

Sosyal medya trollerinin değil, gerçek seçmenin boy gösterdiği ve en gerçekçi anketlerin yapıldığı miting meydanları, 14 Mayıs seçimlerinin sonucu hakkında değerli işaretler veriyor.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Türkiye’nin her bölgesinde düzenlediği mitingler tarihi kalabalıklarla dolup taşarken, 7’li koalisyonun mitingleri beklenen ilgiyi görmüyor.

Bunun en bariz örneği bugün Erzurum’da yaşandı.

CUMHUR AKINI

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Olimpiyat Parkı bölgesindeki Yeni Buluşma Alanı’nda düzenlediği mitinge 130 bin kişi katıldı.

Mitingin sonuna kadar alana akın yaşandı. Erzurum halkının tıka basa dolu olduğu meydanda Önder Erdoğan ve Cumhur İttifakı’na desteğin çığ gibi büyüdüğü görüldü.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Doğu’nun en büyük şehirlerinden Erzurum’da yaklaşık bir saat süren konuşması yoğun kalabalığı coşturdu.

AK Parti’nin kalesi haline gelen Erzurum, geçtiğimiz hafta Alâ Parti mitingine ev sahipliği yaptı.

AKSENER’İN HASTALIĞI

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in 27 Nisan’da Cumhuriyet Caddesi’nde düzenlediği mitinge katılım oldukça düşüktü.

Tek bir fotoğraf karesiyle mitinge katılanların sayılabildiği etkinlikte, Uygun Parti lideri Akşener sadece 15 dakikalık bir konuşma yaptıktan sonra alanı terk etti.

Bir hafta ortasında gerçekleştirilen iki ralli, meydanların nabzının ne yönde attığını net bir şekilde gösteren iki örnek olarak kayıtlara geçti.

 

 

KAYNAK: HABER7

haber-sereflikochisar.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu