Haber

İstanbul’da gündem olan binanın müteahhidi: Deprem yönetmeliğine kesinlikle uygun

İstanbul Çekmeköy’deki 5 katlı Savaş Apartmanı’na ait sosyal medyada paylaşılan görüntü tartışma yarattı.

Üçgen yapısıyla önden ince bir duvar üzerine kurulmuş gibi görünen yapının zemin katında işyerlerinin olduğu görüldü.

Bir kısmı üçgen şeklinde inşa edilen apartmanın sosyal medyada paylaşılan fotoğrafı ‘depremde çökme riski’ tartışması yarattı.

“Deprem yönetmeliğine kesinlikle uygun”

“Binamız sosyal medyaya düştü”Binanın müteahhidi Eser Karataş şunları söyledi:

Sosyal medyadan paylaşım yapanlara cevap vermek için binanın fotoğrafını çekmeye geldim. Burada basın mensuplarının ateş ettiğini gördüm. Binayla ilgili elimdeki belgeleri gösteriyorum. Binamız yeni bir bina olup; 10 yaşında bile değil, 2013 yılında iskan edilmiş. Belgeleri belediye tarafından onaylanmış. Bunu paylaşan arkadaşlar zahmet edip gelip bizden bilgi alsalardı. Keşke bundan sonra sosyal medyada yayın yapsalar. Binanın durumunu aslında belediye belirliyor. Yapısı ve şekli belediye tarafından onaylanmıştır. Bu bina belediye tarafından iskan edilmiş bir yapıdır, iskan belgelerinde yapısal bir sorun olmadığı anlaşılmaktadır. Sarsıntı yönetmeliğine uygundur. Bu konuda paylaşım yapan arkadaşlardan tekrar paylaşım yapmalarını ve bu konudaki önceki paylaşımlarını kaldırmalarını rica ederim. Aksi takdirde yasal süreç başlatacağız. Binamızda rastgele bir sorun yoktur.

“Binayla ilgili bir sıkıntımız yok, memnunuz”

Binanın aynı zamanda sahibi olan apartman sakini Fikret Savaş yaptığı konuşmada şu ifadeleri kullandı:

Ben de burada oturuyorum. Binayla ilgili bir sıkıntımız yok, mutluyuz. Sosyal medyaya düştü, sorun ne, amaç ne bilmiyorum. Ağabeyimin de burada bir dairesi var, o da kiralıktı. Burada kalan herkes, kiracı kendi isteğiyle gelip gidiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu